20 דברים שחשוב להפסיק לעשות לעצמך

והנה עומדת להסתיים עוד שנה והרבה אנשים אומרים לעצמם מתוך הרגל: “עוד שנה נגמרת, איך הזמן טס… ואני לא מספיק לעשות שום דבר.
דברים לא מתקדמים כפי שהייתי רוצה…אותם בעיות, אותם קשיים… אולי השנה הבאה תביא לי ניסים ומשהו ישתנה סוף סוף?…”

צר לי לאכזב אתכם. השנה הבאה לא תביא שום דבר חדש או אחר. ואני מקווה שזה די ברור לכם למה אני אומרת את זה.
קודם כל כדי שיקרה משהו אחר או חדש צריך להתחיל לעשות משהו אחר או חדש.

ושנית, מי שחושב שהדברים כבר עכשיו “באסה” ואין מה לעשות, מייצר לעצמו מציאות של באסה.

כל אחד מכם בטח כבר שמע לפחות פעם אחת ש:

אתה זה מה שאתה חושב על עצמך
החיים שלך – זה מה שאתה חושב עליהם
ומה שאתה חושב על החיים ועל עצמך
זה מה שאתה מייצר במציאות שלך.

אז אם אתם רוצים לייצר מציאות אחרת, קודם כל צריך להתחיל לעשות דברים אחרת.

כמו שמריה רובינסון אמרה פעם: “אף אחד לא יכול לחזור אחורה כדי להתחיל התחלה חדשה, אבל כל אחד יכול להתחיל היום וליצור סיום חדש.”
שום דבר אחר לא יכול להיות קרוב יותר לאמת מזה. ולפני שתתחילו את התהליך הזה של השינוי, אתם צריכים להפסיק לעשות את הדברים שכבר היום עוצרים אתכם ולהתחיל ליצור חוסן מנטאלי ורגשי ולנהל את האנרגיה הרגשית שלכם.

הינה כמה רעיונות שתוכלו להתחיל מהם:

1. להפסיק לברוח מהבעיות – הגיע הזמן להתמודד איתן. לא, זה לא יהיה הכי פשוט. אין אדם בעולם שמסוגל לטפל ללא לאות בכל אגרוף שמושלך לעברו. אנחנו לא אמורים להיות מסוגלים לפתור באופן מיידי את הבעיות. ולמעשה, אנחנו עלולים להתעצבן, להיות עצובים, להיפגע, לקום וליפול…. וזה כל העניין – להתמודד עם בעיות, ללמוד, להסתגל ולפתור אותן במשך הזמן. כי זה מה שבסופו של דבר מעצב אותנו לאנשים שאנחנו רוצים להיות.

2. להפסיק לשקר לעצמנו – אפשר לשקר לכל אחד אחר בעולם, אבל לא לעצמנו. חיינו ישתפרו רק כאשר ניקח סיכונים, וההזדמנות הראשונה והקשה ביותר שאפשר לקחת היא להיות כנים עם עצמנו.

3. להפסיק לשים את הצרכים שלנו בצד – הדבר הכואב ביותר הוא לאבד את עצמך בתהליך של לאהוב מישהו יותר מדי, ולשכוח שאתה מיוחד ויחיד במינו. כן, לעזור לאחרים, אבל לעזור לעצמכם קודם כל. אם היה אי פעם רגע בו תצטרכו ללכת בעקבות התשוקה שלכם ולעשות משהו שחשוב לכם, הרגע הזה הוא עכשיו.

4. להפסיק לנסות להיות מישהו שאתה לא – אחד האתגרים הגדולים ביותר בחיים הוא להיות עצמך בעולם שמנסה לגרום לך להיות כמו כולם. תמיד יהיה מישהו יפה יותר, חכם יותר, צעיר יותר, עשיר יותר, מאושר יותר… אבל הם לעולם לא יהיו אתה. וכל עוד אתה תהייה בהשוואה למישהו אחר הזה תמיד תהיה בהפסד. אל תשתנו כדי שאנשים יאהבו אתכם. היו מי שאתם והאנשים הנכונים יאהבו את האני האמיתי שלכם.

5. להפסיק להיאחז בעבר – אנחנו לא יכולים להתחיל את הפרק הבא של החיים שלנו אם אנחנו ממשיכים לקרוא את הפרק האחרון שלנו שוב ושוב ושוב…העבר היה ונגמר. הוא קיים רק בראש שלנו. כל עוד אנחנו ממשיכים ונאחזים בו, אנחנו ממשיכים לייצר אותו בהווה ולעולם בדרך הזאת לא נוכל להתקדם הלאה לשלב הבא.

6. להפסיק לכעוס על עצמנו על טעויות ישנות – אנחנו יכולים לאהוב את האדם הלא נכון ולבכות על הדברים הלא נכונים, אבל לא משנה כמה דברים משתבשים, דבר אחד בטוח, טעויות עוזרות לנו למצוא את האנשים והדברים שהם נכונים עבורנו. כולם עושים טעויות, לכולם יש מאבקים, ואפילו דברים בעבר שאנחנו מתחרטים עליהם. אבל אנחנו לא הטעויות והמאבקים שלנו. אנחנו נמצאים כאן עכשיו עם הכוח לעצב את היום שלנו והעתיד שלנו. כל דבר שאי פעם קרה לך בחיים מעצב אותך ומכין אותך לעתיד טוב יותר. הכול שאלה של מה מזה בחרת לקחת איתך הלאה.

7. להפסיק לנסות לקנות אושר – הרבה מהדברים שאנחנו רוצים הינם יקרים. אבל האמת היא, שהדברים שבאמת מספקים אותנו הם לגמרי בחינם – אהבה, צחוק ועבודה על התשוקות שלנו.

8. להפסיק לחכות שמישהו אחר יגרום לנו להיות מאושרים – אם אתה לא מאושר עם מי שאתה מבפנים, אתה לא תוכל להיות מאושר במערכת יחסים לטווח ארוך עם אף אחד אחר. צריך קודם כל ליצור יציבות פנימית בחיים שלנו, לבנות חוסן מנטאלי ורגשי ולתרגל ניהול אנרגיה רגשית לפני שנוכל לחלוק אותם עם מישהו אחר.

9. להפסיק לנסוע על ניוטרל – מספיק לחשוב יותר מדי כי בכך רק ניצור בעיות שאפילו לא היו שם מלכתחילה. עדיף להעריך את המצב ולנקוט בפעולה החלטית. אנחנו לא יכולים לשנות את מה שאנחנו מסרבים להתמודד איתו. ההתקדמות כרוכה בסיכון. נקודה! אנחנו לא יכולים לעלות למדרגה שנייה כאשר אנחנו דורכים עם שתי הרגליים על המדרגה בקומת קרקע.

10. להפסיק לחשוב שאתם לא מוכנים – אף אחד לא מרגיש שהוא 100% מוכן כאשר נוצרות הזדמנויות. כיוון שרוב ההזדמנויות הגדולות בחיים מכריחות אותנו לגדול מעבר לאזורי הנוחות שלנו, מה שזה אומר הוא שאנחנו לא מרגישים לגמרי בנוח בהתחלה.

11. להפסיק לדחות את הקשרים החדשים רק בגלל שהישנים לא עבדו – חשוב להבין שלכל מי שאנחנו פוגשים יש מטרה בחיינו. חלק יבחן אותנו, כמה מהם ישתמשו בנו וכמה ילמדו אותנו. אבל הכי חשוב, שזה ללמוד מכל אחד ואחד ולהבין שכמה מהם יוציאו מאיתנו את הטוב ביותר.

12. להפסיק להתחרות נגד כולם – אל תדאגו לגבי מה שאחרים עושים יותר טוב מכם. התרכזו בלשפר את הישגים שלכם בלי קשר לאחרים. הצלחה היא עבודה מתמדת ושיפור בינך לבין עצמך בלבד.

13. להפסיק להתלונן ולרחם על עצמך – הקשיים שקוראים בחיים קורים מסיבה מסוימת – על מנת להסיט את הנתיב שלך לכיוון שנועד לך. לפעמים לא ניתן לראות או להבין את דברים בדיוק ברגע שמשהו קורה והרבה פעמים זה ממש קשה. חשוב מאוד להרפות במקום הזה ולא לתת לעבר להשתלט. לעתים קרובות נראה שבסופו של דבר מה שקרה הוביל אותנו למקום, לאדם, או למצב טוב יותר. אז תחייכו! תראו לעצמכם שהיום אתם הרבה יותר חזקים ומתמודדים טוב יותר עם הדברים מאיך שהתמודדתם אתמול.

14. להפסיק לנטור טינה – אל תחיו את חייכם עם שנאה בלב שלכם. בסופו של דבר זה יפגע בכם יותר מאשר באנשים שאתם שונאים. סליחה אינה אומרת: “מה שעשית לי זה בסדר.” סליחה אומרת, “אני לא מתכוון לתת למה שעשית לי להרוס את האושר שלי לנצח.”סליחה היא התשובה … להרפות, למצוא שלווה, לשחרר את עצמך! חשוב לזכור, סליחה היא לא רק לאנשים אחרים, זה קודם כל בשבילנו. אז סלחו לעצמכם , המשיכו הלאה ונסו לעשות טוב יותר בפעם הבאה.

15. להפסיק ללכת בדרך הקלה ביותר – החיים זה לא משהו צפוי וקל במיוחד, במיוחד כאשר מתכננים להשיג משהו בעל ערך. אל תיקחו את הדרך קלה. תעשו משהו יוצא דופן, שונה בכל פעם. תאתגרו את עצמכם.

16. להפסיק להתנהג כאילו שהכול בסדר כאשר זה לא – זה בסדר להתפרק לזמן קצר. לא תמיד צריך להעמיד פנים כדי להראות חזק, ואין צורך להוכיח לאף אחד שהכול הולך טוב. הפסיקו להיות מודאגים ממה שאנשים אחרים חושבים, תבכו אם אתם מרגישים צורך, זה בריא להזיל הדמעות, זה משחרר. ככל שתעשו זאת מהר יותר – מוקדם יותר תוכלו לחזור לחייך שוב.

17. להפסיק להאשים אחרים בצרות שלך – המידה שבה אנחנו יכולים להגשים את החלומות שלנו תלויה במידה שבה אנחנו לוקחים אחריות על החיים שלנו. כאשר אנחנו מאשימים אחרים במה שעובר עלינו, אנחנו מורידים את אחריות מעצמנו ובעצם נותנים בכך לאחרים כוח על החיים שלנו.

18. להפסיק לדאוג כל כך הרבה – דאגה לא מורידה מהנטל שלך, אך היא מורידה מהשמחה שלך. יש דרך מצוינת לבדוק אם משהו שווה דאגה. פשוט לשאול את עצמך: “האם העניין הזה ידאיג אותי בעוד שנה? שלוש שנים? חמש שנים? “אם לא, אז לא שווה לדאוג.

19. להפסיק להתמקד במה שלא רוצים שיקרה – ולהתחיל להתמקד במה שרוצים שקורה. חשיבה חיובית ריאלית היא בסיס לכל סיפור הצלחה. מי שקם בכל בוקר עם המחשבה שמשהו נפלא יקרה בחיים שלו היום, ישים לב ולעתים קרובות גם יגלה שהוא לגמרי צודק.

20. להפסיק להיות כפויי טובה – לא משנה כמה טוב או רע לכם, התעוררו בכל יום אסירי תודה על החיים שלכם, ועל כל מה שיש לכם. סביר להניח שמישהו במקום אחר נלחם להשיג את הדברים האלו באופן נואש. במקום לחשוב על מה שאתם מפסידים, תחשבו על כל הדברים שיש לכם.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה