להרפות את האחיזה שלנו בדאגות ובפחדים - מירי בלנק - יצירת חוסן מנטאלי ורגשי "עי ניהול רגשות

להרפות את האחיזה שלנו בדאגות ובפחדים

הדברים שגונבים את האושר שלכם

מגיל הילדות לימדו אותנו לדאוג: מה יגידו? מה יהיה? מה יחשבו? האם נעבור מבחן כזה או אחר? האם נצא ממחלה שלקינו בה? ואח”כ כשהתבגרנו הגיעו דאגות חדשות: האם הבחור יתקשר אחרי הפגישה? האם , האם, האם…..

עובדה ידועה היא שדאגות ופחדים יוצרים חוסר שקט ומקשים על בחירות והחלטות, זה לא חידוש שרגשות אלה נוצרו על מנת להגן עלינו מפני הסכנות ולהתרחק מהן.

אך אני מאמינה שלא פעם, וגם אתם כבר בוודאי שמתם לב לכך ,נראה כי רגשות, מחשבות והתנהגויות, המבטאים פחד ודאגנות יתר, לא עומדים מאחורי שום סכנה ממשית בחייכם.

דאגות ופחדים הם חלק טבעי בהתנהלות שלנו ,אך אם הם מפריעים להתנהלות המיטבית שלכם רצוי שתעשו עם זה משהו כבר עכשיו.

קראתי פעם אמירה שאהבתי ונכתבה ע”י רבי אברהם אבן עזרא: “העבר – אין, והעתיד – עדיין, וההווה – כהרף עין! דאגה מנין?! ”
והכוונה במאמר זה היא שהעבר כבר לא קיים, העתיד כמובן שעדיין עוד לא הגיע, וההווה חולף מהר בכל מצב. זה המצב! אז אין מה לדאוג!

למרבה האירוניה, אם העתיד לא ידוע וההווה עובר מהר – אלה שתי סיבות מספיק טובות לדאגה! לא?

לפני שתענו על כך שאלו את עצמכם האם כעת, בעודכם מסתכלים אחורה על החיים שלכם, אתם יכולים לראות ולהבין שכמעט כל הדאגות, הפחדים והחרדות שלכם לא יצאו אל הפועל ? האם הם היו מופרכים לחלוטין?

אם תשובתכם חיובית מומלץ שתתעוררו כבר עכשיו – ממש לא מאוחר לשנות את הגישה לחיים.

אם אתם מסתכלים אחורה על השנים האחרונות ונזכרים בכל אותן הזדמנויות לשמחה שנהרסו בגלל דאגה וגישה שלילית מיותרות, כדאי שתדעו שלמרות שאין שום דבר שאתם יכולים לעשות בקשר לשמחות שכבר איבדתם, יש הרבה מה לעשות בקשר לשמחות שיגיעו בעתיד.

תקוותי היא שאתם תמצאו ששינוי זה בגישה לחיים הוא הכרחי כדי שתוכלו לאפשר לעצמכם לשחרר את הדברים המכבידים על הלב והנשמה שלכם. עזבו את מה שמעיק עליכם – אל תהדקו אזיקים לקרסוליים שלכם.

אני מבטיחה לכם שאם אכן תעשו כן, תיווכחו שקל מאוד ליהנות יותר מהחיים שלכם עכשיו ולא משנה מה המצב. כל העניין הוא להרפות משכבות של שטויות שמורידות אתכם למטה כמו משקולת כבדה ומיותרת.

אם נתרפא מהדאגות והפחדים שלנו, מהזעם והקנאה, מהצורך שלנו להיות תמיד צודקים ולשלוט באחרים, ואם נבריא מהיומרנות ומהצורך לקבל הכול בדרך שלנו, נגלה שמתחת לכל שכבות השטויות האלו ישנו אדם שמח ופרודוקטיבי.

אם הדאגה מאיימת להטריד את שלוותכם פשוט זכרו שכאשר אנו מקלפים את השכבות האלו ומעריכים את הדברים בדיוק כמות שהם, החיים יהיו הרבה יותר נפלאים ומגשימים.

אז איזו דאגה שמרחפת מעליכם כמו עננה הייתם בוחרים לשחרר היום?

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
 1. מורן

  מאמר נפלא. דאגות הן משקולות. הן סלעים על הכתפיים שמעייפים אותך בדרך שלא לומר מצרים ומשתקים את הרצון והתשוקה.
  שחרור שלהם שווה ערך לאסיר שמתשתחרר לחופשי.

  • וואו, מורן תודה.
   אהבתי את ההבחנה שדאגות כולאות אותנו בכלא.. של עצמינו…
   באחלט שיחרור מהן שווה ערך ליציאה לחופשי ממאסר.

0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה