8 דברים שיש לזכור כאשר הכול משתבש

לפני זמן מה כתבתי פוסט “איך אפשר להרגיש טוב ולהיות שלם עם עצמך בכל רגע נתון?” ועד היום אנשים שואלים אותי איך משתמשים בטכניקות ובדברים שאני כותבת עליהם על מנת להגיע להצלחה, אושר ושקט נפשי. הרי לא פשוט לשנות את ההרגלים…

למען האמת, בשביל לשנות את ההרגלים חשוב קודם כל להבין שאושר הוא לא העדר הבעיות, אלא היכולת להתמודד איתן ואז להתחיל לעבוד על יצירת חוסן מנטאלי ורגשי.

תארו לעצמכם כמה דברים מופלאים יכולתם לאמץ אם לא הייתם עסוקים בהתמודדויות שלכם.
חשוב תמיד להסתכל על מה שיש לכם, במקום מה שיש לכם לאבד. כי מה שחשוב, זה לא מה שהעולם לוקח מכם, אלא מה שאתם עושים עם מה שנשאר לכם.

מקווה שכמה תזכורות שאספתי יעזרו לכם ליצור מוטיבציה בדיוק כשאתם זקוקים לה ביותר על מנת לחזור לעצמכם ברגעים לא פשוטים:

1. כאב הוא חלק מתהליך ההתבגרות
לפעמים החיים סוגרים דלתות כי הגיע הזמן להתקדם וזה דבר טוב, כי לעתים קרובות אנו לא נזוז מהמקום בו אנו נמצאים אלא אם יהיו נסיבות שיכריחו אותנו לזוז. כאשר הזמנים קשים חשוב להזכיר לעצמכם שאין כאב שמגיע ללא מטרה. תמשיכו הלאה ממה שפגע בכם, אבל לעולם אל תשכחו מה זה לימד אתכם. היותכם נאבקים לא אומר שאתם כישלון כל עוד תלמדו משהו מזה. כל הצלחה גדולה דורשת איזה שהוא סוג של מאבק ראוי להגיע לשם. דברים טובים לוקחים זמן. הישארו סבלניים וחיוביים. הכול הולך לבוא ביחד, אולי לא מיד, אבל בסופו של דבר זה יגיע.
זכרו כי ישנם שני סוגים של כאב: כאב שכואב וכאב שמשנה אתכם.
כשאתם זורמים עם החיים, במקום להתנגד להם, שני הסוגים אלה יעזרו לכם לגדול.

2. כל דבר בחיים הוא זמני
כל פעם שיורד גשם, בסופו של דבר הוא נפסק. בכל פעם שאתם נפגעים, בסופו של דבר אתם מתרפאים. אחרי החושך תמיד יש אור – אנחנו נזכרים בזה בכל בוקר עם הזריחה, אך עדיין אנו שוכחים מכך לעתים קרובות ובמקום זאת בוחרים להאמין שהלילה יימשך לעד. זה לא יקרה. שום דבר לא נמשך לנצח.
אז אם דברים הם טובים עכשיו, תיהנו מהם. אך אם דברים הם רעים, אל תדאגו כי זה לא יימשך לעד. רק בגלל שהחיים לא קלים באותו הרגע, זה לא אומר שאתם לא יכולים לצחוק. רק בגלל שמשהו מטריד אתכם, זה לא אומר שאתם לא יכולים לחייך. כל רגע נותן לכם התחלה חדשה וסיום חדש. אתם מקבלים הזדמנות שנייה בכל שנייה. אתם פשוט צריכים לקחת את זה ולעשות את הטוב ביותר שלכם מהרגע הזה.

3. לדאוג ולהתלונן – לא עוזר לשנות שום דבר
אלו שמתלוננים הכי הרבה משיגים פחות. זה תמיד עדיף לנסות לעשות משהו גדול ולהיכשל, מאשר לא לעשות דבר ולהצליח. זה לא נגמר אם איבדנו או הפסדנו; זה נגמר כשאנחנו לא עושים כלום מלבד להתלונן על זה. אם אתם מאמינים במשהו, תמשיכו לנסות. אל תיתנו לצללים מן העבר להכהות את סף הדלת שלכם בעתיד. לבזבז את היום בלהתלונן על אתמול לא יעשה את המחר בהיר יותר. עדיף לכם להתחיל לפעול במקום להתלונן. תנו למה שלמדתם עד היום לשפר את חייכם. תעשו שינוי ואל תביטו לאחור.
ובלי קשר למה שקורה בטווח הארוך, זכרו כי אושר אמיתי מתחיל להגיע רק כאשר אנחנו מפסיקים להתלונן על הבעיות שלנו ומתחילים להיות אסירי תודה על כל הבעיות שאין לנו ועל כל הדברים הטובים שיש לנו.

4. הצלקות שלכם הן סמלים של הכוח שלכם
אף פעם אל תתביישו בצלקות שהחיים השאירו עליכם. משמעות הצלקת היא שהכאב עבר והפצע סגור. זה אומר שאתם כבשתם את הכאב, למדתם לקח, התחזקתם והתקדמתם הלאה. צלקת היא קעקוע של ניצחון. תתגאו בו. אל תאפשרו לצלקות שלכם להחזיק אתכם כבני ערובה. אל תאפשרו להן לגרום לכם לחיות את חייכם בפחד. אתם לא יכולים להעלים את הצלקות שלכם, אבל אתם יכולים לשנות את הדרך בה אתם רואים אותן. אתם יכולים להתחיל לראות את הצלקות שלכם כסימן לכוח ולא ככאב.
משורר, משפטן, תיאולוג רומי אמר פעם: “פצע הוא המקום שבו האור נכנס לך” שום דבר לא יכול להיות קרוב יותר לאמת. מתוך סבל צמחו הנשמות החזקות ביותר, הדמויות החזקות ביותר בעולם הגדול הזה נצרבות עם צלקות.
חשוב לראות את הצלקות שלכם כסימן של “כן! אני עשיתי את זה! אני שרדתי ויש לי את הצלקות שלי כדי להוכיח את זה! ועכשיו יש לי הזדמנות לגדול עוד יותר חזק”.

5. כל מאבק קטן הוא צעד קדימה
בחיים , סבלנות היא לא ההמתנה, אלה היכולת לשמור על יחס טוב בעת העבודה הקשה על החלומות שלכם, בידיעה כי ההשקעה שלכם שווה את זה. אז אם אתם הולכים לנסות, תשקיעו זמן ותלכו את כל הדרך. אחרת, אין טעם להתחיל. יכול להיות שתאבדו את היציבות ואת הנוחות שלכם לזמן מה. יכול להיות שלא תאכלו או תישנו טוב כפי שאתם רגילים במשך שבועות ארוכים. יכול להיות שתצטרכו למתוח את אזור הנוחות שלכם עד כדי כך שזה יעשה לכם צמרמורות בלי הפסקה. יכול להיות שתקבלו לעג מבני גילכם. יכול להיות שתהיו הרבה זמן לבד, אם כי, בדידות היא המתנה שעושה דברים גדולים לאפשריים. היא נותנת לכם את המרחב שאתם צריכים. כל דבר אחר הוא מבחן לנחישות שלכם, עד כמה אתם באמת רוצים את זה.
ואם אתה רוצים את זה, אתם תעשו את זה, למרות הכישלון, הדחייה והסיכויים הקטנים. כל צעד ירגיש טוב יותר מכל דבר אחר שאתם יכולים לדמיין. אתם מבינים שהמאבק לא נמצא בנתיב, זה הנתיב. וזה שווה את זה. אז אם אתם הולכים לנסות, תלכו את כל הדרך. אין הרגשה טובה יותר בעולם … אין הרגשה טובה יותר מאשר לדעת מה זה אומר לחיות.

6. השליליות של אנשים אחרים היא לא הבעיה שלכם
תהיו חיוביים כאשר שליליות מקיפה אתכם. תחייכו כאשר אחרים מנסים להפיל אתכם. זוהי דרך קלה ביותר לשמור על ההתלהבות והמיקוד שלכם. כאשר אנשים אחרים מתייחסים אליכם בצורה גרועה, תמשיכו להיות אתם. לעולם אל תניחו למרירות של מישהו אחר לשנות את בני האדם שאתם. אסור לקחת דברים באופן אישי מדי, גם אם זה נראה אישי. לעתים רחוקות אנשים עושים דברים בגללכם לרוב הם עושים את הדברים עצמם ובגלל מי שהם.
מעל לכל, אף פעם אל תשתנו רק כדי להרשים מישהו שאומר שאתם לא מספיק טובים. תשתנו רק כי זה עושה אתכם לבני אדם טובים יותר ומוביל אתכם לעתיד בהיר יותר.

אנשים ידברו, ללא קשר למה שאתם עושים או כמה טוב אתם עושים את זה. אז תדאגו לעצמכם לפני שאתם דואגים מה אחרים חושבים . אם אתם מאמינים מאוד במשהו, אל תפחדו להילחם על זה. כוח גדול מגיע מהתגברות על מה שאחרים חושבים שהוא בלתי אפשרי.
באו נשים את כל הבדיחות בצד, אנחנו חיים את החיים שלנו רק פעם אחת. זהו זה. אז נעשה את מה שעושה אותנו מאושרים ונהיה עם מי שגורם לנו לחייך, לעתים קרובות.

7. מה שאמור לקרות בסופו של דבר, יקרה
הכוח האמיתי מגיע כאשר יש לנו כל כך הרבה על מה לבכות ולהתלונן עליו, אבל אנחנו מעדיפים במקום זאת לחייך ולהעריך את החיים שלנו. ישנן הרבה ברכות חבויות בכל מאבק שאתם מתמודדים איתו, אבל אתם חייבים להיות מוכנים לפתוח את הלב ואת המוח שלכם על מנת לראות אותן. אתם לא יכולים לכפות על דברים לקרות. אתם יכולים רק להשתגע מלנסות. בשלב מסוים אתם צריכים להרפות ולתת למה שנועד להיות, פשוט להיות.
בסופו של הדבר, לאהוב את החיים שלנו זה אומר לתת אמון באינטואיציה שלנו, לקחת סיכונים, לאבד ולמצוא אושר ולהוקיר את הזיכרונות, וללמוד דרך חוויה. זה מסע ארוך טווח. אנחנו צריכים להפסיק לדאוג, לתהות ולהטיל ספק לכל אורך הדרך, לצחוק על הבלבול, לחיות ברגע ובמודע וליהנות מהחיים שלנו כפי שהם מתפתחים. יכול להיות שאנחנו לא נגיע לאותו מקום שהתכוונו ללכת אליו, אך בסופו של דבר אנחנו נגיע בדיוק למקום בו אנו אמורים להיות.

8. הדבר הטוב ביותר שאתם יכולים לעשות הוא להמשיך ללכת
אל תפחדו לחזור למעלה. אל תפחדו לאהוב שוב. אל תיתנו לסדקים בלבכם לרקום צלקות נוקשות. מצאו את הכוח לצחוק כל יום. מצאו את האומץ להרגיש שונים ויפים. מצאו כוח בלבכם לגרום גם לאחרים לחייך. זכרו כי אתם לא צריכים הרבה אנשים בחיים שלכם, רק כמה טובים, אז אל תורידו בערככם כדי שיהיו לכם יותר ‘חברים’. תהיו חזקים כשהמצב קשה. זכרו כי היקום תמיד עושה את הדבר נכון. תזהו כאשר אתם טועים ולמדו מהטעות. תמיד תסתכלו אחורה רק כדי לגלות כמה גדלתם ותהיו גאים בעצמכם. אל תשתנו בשביל אף אחד, אלא אם כן אתם רוצים בכך. תיתנו יותר. תכתבו סיפורים. צלמו תמונות. זכרו את הרגעים הקטנים ואת הדרך בה יקיריכם מסתכלים עליכם.
פשוט תמשיכו להיות אתם. תמשיכו להתפתח. תמשיכו ללכת קדימה.

ועכשיו הבמה היא שלכם …
מה עוזר לכם לשמור על מוטיבציה כאשר אתם נאבקים? מה אתם מנסים לזכור כאשר נראה
שהכול השתבש? תשאירו תגובה למטה ושתפו את המחשבות שלכם.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה