מה שבבעלותך לא מגדיר את מי שאתה…אז מה עושים?

יותר ויותר אני שמה לב לכך שמה שרוב הזמן מעסיק הרבה מאוד אנשים זה הישגיהם החומריים – לקנות רכב יקר, בגדי מעצבים או מותגים יוקרתיים, לקנות לילדים שלהם את כל מה שרוצים, לשלוח את הילד לכמה שיותר חוגים, לשדרג מכשיר טלפון לדגם חדש יותר וכו’.

בעיניי זה מאוד עצוב, כיוון הדברים שבבעלותנו הם רק חומר, ואין להם שום השפעה על מי שאנחנו כאדם. הם לא מגדירים אותנו. רובנו יכולים להסתפק בהרבה פחות ממה שאנחנו חושבים שאנחנו צריכים.

והריצה אחריהם גורמת לנו להתרכז בעיקר בחומר ולשכוח את הדברים החשובים באמת.

זוהי תזכורת יקרת ערך, במיוחד בתרבות מוכוונת הצריכה שאנחנו חיים לפיה היום, כזו המתמקדת יותר בדברים חומריים ולא ביצירה ושמירה על קשרים וחוויות משמעותיים.

אני מאמינה שהדבר האחד שיכול לאפשר לכל אחד מאיתנו לבדוק באיזה מסלול ללכת בחיים הוא התשובה לשאלה הבאה: “מה הייתי רוצה שיזכרו עלי אחרי מותי?”

אז מה מגדיר אותך היום?

העבודה שלך? המראה שלך? או מה שאנשים אחרים אומרים עליך?

אם מעסיק אותך רוב הזמן מה אנשים אחרים אומרים או חושבים עליך ונמאס לך מכך, חשוב לי לידע אותך שאפשר לשנות את זה.

איך?

בשביל זה צריך קודם כל ליצור סוג של תרבות חדשה בחייך. להוריד את כמות הצפייה בטלוויזיה בכלל וכמות הצפייה ושמיעת החדשות בערב בפרט, להוריד את כמות קריאת מגזיני אופנה, להוריד את השימוש בסמרטפון ובטאבלט….

ובמקום זה למצוא את הכוח למלא את הזמן שלך בחוויות משמעותיות.

לדוגמה:

לפגוש את החברים או המשפחה במקום בו ניתן לדבר או לעשות דברים יחד בשיתוף פעולה וללא מסכים. פשוט להשאיר את המכשירים בבית כדי שלא תהייה בכלל אופציה לחשוב להשתמש בהם. לטייל, לשחק, לנהל שיחות סביב השולחן בזמן הארוחה עם בני הזוג ועם הילדים ועוד.

הכוונה היא להיות פחות מול הצג ויותר אחד עם השני כדי ליצור חוויות משמעותיות.

ראה/י, המרחב והזמן בו אנחנו קיימים כרגע – אלו הם החיים שלנו, ואם אנחנו מודאגים ממשהו רע שיקרה או ממה שחושבים עלינו אנשים אחרים – אנחנו מחלישים את עצמינו .

אנחנו נותנים את החיים שלנו מתנה לשיווק ולתחבולות התקשורת, אשר נוצרו על ידי חברות גדולות כדי להניע אותנו בסופו של דבר למצב בו נרצה להתלבש בצורה מסוימת, להיראות בצורה מסוימת ולחיות בצורה מסוימת – ובקיצור – להיות כמו כולם ולא מי שאנחנו באמת.

זה טרגי, אך זו רק דרך חשיבה.

כל זה הינו רק שטיפת המוח של הוליווד, של התקשורת ושל הסביבה.

מה שאמיתי בחייך זה את/ה עצמך, החברים והמשפחה שלך, האהבות שלך, ההצלחות והשיאים שלך, תקוותיך, התוכניות שלך, הפחדים שלך, וכו’.

לעתים קרובות מדי אומרים לנו שאנחנו לא חשובים מספיק. אומרים לנו שמה שחשוב זה התואר, למצוא עבודה, לקבל מכונית, להיות מקובל בחברה….
וזה עצוב, כי ביום מן הימים, כאשר אנחנו מתעוררים מהחלום הזה אנחנו מבינים שרימו אותנו.

ואז, כל מה שאנחנו רוצים, הוא להשיב את תודעתינו למקום שנכון לנו, להוציא את עצמינו משטיפת המוח שעברנו במשך שנים, שהפכה אותנו לטפילים החיים בתלות מוחלטת בדברים ובאנשים אחרים אותם ניסינו עד עכשיו להרשים.

אז, ברגע זה עזב/י את המחשבים שלכם, את הטלויזיה, את הסמרטפון או הטאבלט ופנה/י אל בני המשפחה, הילדים, בני הזוג והחברים על מנת להתחיל ליצור חוויות נוספות משמעותיות. קבע/י איתם זמן איכות יחד, שימו לב אחד לשני, תגיבו, תריבו, תבכו ותצחקו יחד. זה מה שנישאר איתכם לאורך זמן בזיכרון.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה