תובנות טריות מבית יולדות – גילויים בלתי צפויים על התמודדות עם אתגרים

לפעמים הדרך ליצירת איזון בחיים וצמצום חווית הכאוס טמונה בגילויים בלתי צפויים

אני מחשיבה את עצמי לאדם שנהנה ואוהב להתמודד ולעשות דברים בכוחות עצמו.

במשך שנים האמנתי שאני עושה זאת בגלל הסקרנות שבי ובגלל שאני אוהבת לעשות הכול לבד. וזאת אכן האמת, אך עם הזמן שמתי לב שבדרך כלל ממש קשה לי לבקש עזרה.

המשפט האהוב אלי בעניין זה הוא: “כל עוד אני יכולה לבד אז בשביל מה לבקש עזרה”…

כן, כן…אני עוברת תהליכים ארוכי טווח, לומדת ומפתחת את עצמי בלי הפסקה ונעזרת במסגרות ומורים כאלה ואחרים כל הזמן. עד היום לא ראיתי לנכון לשנות את ההתנהלות הזאת כיוון שכנראה שלא הבנתי עד הסוף מה יתן לי השינוי הזה.

אלא שמה שקורה כתוצאה מכך הוא שברוב המצבים אני מעמיסה על עצמי כמויות של משימות. משימות שקשורות לבית, לילדים, דברים הקשורים לעבודה, לימודים, פגישות עם מטופלים ועוד… ואז אני מרגישה מצד אחד הנאה גדולה מעשייה, אך מצד שני די מבואסת שדברים מתקדמים בקצב איטי מדי.

אז למדתי לשחרר את הציפיות. הפסקתי לצפות לתוצאות הרצויות וזה עזר מאוד להשקיט את הראש… אך עדיין הרגשתי לאורך כל הזמן שיש משהו נוסף שצריך לשחרר…

ולא ידעתי מה זה.

רק עכשיו, לאחר הלידה של בתי, נפלה לי התובנה.

מה שקרה הוא שבחצי השנה האחרונה התחילו לקרות בחיי שינויים כתוצאה מכניסתי למסגרת של קבוצת תמיכה ולמידה יוקרתית של בעלי עסקים. הקבוצה נקראת “המחלקה העסקית” והצטרפתי אליה לפני כשנה על מנת להפיק במציאות את החלומות שלי בנוגע לעסק שלי.

אלא שבפועל, נוצר פער עצום בין מה שחשבתי שיהיה לבין מה שאכן היה שם.

חשבתי שבעזרת המסגרת אצליח להוציא סדנה, קורס ומוצרים נוספים שיעזרו לאנשים רבים יותר מאלו שאליהם הצלחתי להגיע עד היום. אך המציאות לקחה אותי למסלול אחר וחודש אחרי שהתחלתי את המחלקה העסקית נכנסתי להריון שהיה מלא בתופעות שונות שהשפיעו באופן משמעותי על מידת העשייה שלי.

הבנתי שהתוכניות שלי יצטרכו להידחות שוב.

נכנסתי לתסכול גדול מעצם ההבנה שאמנם קיבלתי את הכלים ואת התהליכים, אך אני אצטרך להתמודד ולפענח לבד איך לחבר אותם לעסק שלי ואיך ליצור את התכנים, הקורסים והדברים הנוספים שרציתי. היה לי קשה להתרכז ולמקד את הדברים כך שהתוכן יהיה גם מוצלח ומקצועי וגם כתוב באופן כזה, שאנשים יוכלו להבין מה יצא להם ממנו. הבנתי גם שבמקום הזה אף אחד לא יכול לעזור לי כי רק אני מכירה גם את החומר המקצועי וגם את הכלים והתהליכים שקיבלתי.

מאותו רגע התחיל המסע שלי בתוך המבוך המורכב שאקרא לו “אי-וודאות”.

עם כל מה שכרוך בזה.

בגלל הטלטלה הרגשית, הגילוי המדהים של ההריון השני וההבנה שאולי אצטרך שוב לדחות את התוכניות שלי, הגוף שלי הגיב לשינויים בצורה קיצונית יותר מכפי שצפיתי. הדבר הראשון שחשבתי עליו היה שלא אוכל יותר להמשיך לעשות את הכל בכוחות עצמי וההבנה הזאת פגשה אותי לראשונה כאשר פניתי לרפואה סינית על מנת לאזן את גופי ע”י דיקור עם סיום הטרימסטר הראשון של ההריון.

התהליך שעברתי אפשר לי לא רק להרגיש טוב יותר ולעבור את ההריון בצורה מאוזנת, אלה גם לחדד עד כמה עזרה נכונה בתקופה המתאימה היא נחוצה ומאפשרת להתמודד עם הדברים החשובים באמת.

חוויה נוספת ומדהימה שעברתי הייתה ביום הרטיינר של המחלקה העסקית בו השתתפתי . זה היה יום שלם של מדיטציה, דבר שאני עושה מדי פעם, אך לעולם לא עשיתי מדיטציה ברצף במשך יום שלם.

ביום הזה היו לי הרבה תובנות, אך העיקרית ביותר שנכנסה לי ללב, הייתה ש”הכל כבר עכשיו טוב”. אין צורך לחפש בעיות, מה שצריך לקרות קורה בקצב שלו וחשוב להרפות וליהנות בדרך.

התובנה הזאת אפשרה לי ליצור חיבור למה שאני רוצה שיקרה בצורה מהירה הרבה יותר.

שלא תבינו אותי לא נכון, זה משהו שידעתי מזמן, אך כפי שאני נוהגת להסביר לאחרים וזה כמובן גם נכון לגבי – יש פער גדול בין ההבנה להפנמה ובין התחושות השונות שנוצרות אצלנו כתוצאה מהן.

והרגע בו הפנמתי את הנקודה החשובה הזאת הייתה נקודה של מפנה מהותי בחיי.

מרגע זה נהייתי עוד יותר קשובה לעצמי. לא רק למה שאני צריכה לעשות כדי להשיג מה שחשוב לי ושאני רוצה, אלה קשובה למה שקורה איתי, בכל רגע נתון, ומה נכון לי מבחינת העסק וגם מבחינת ההתפתחות האישית הנוספת שאני צריכה.

כך נולד מיקוד נוסף בעסק. הבנתי שאני עוזרת לאנשים ליצור תחושת שליטה, איזון ומציאות חדשה בחיים שלהם בעזרת הבנת מנגנון האנרגיה שבמוח.

ומשם הדרך להוציא קורס חדש לפועל – הייתה קצרה.

ומכאן – אפילו הלידה עברה בקלות בזכות ההקשבה הפנימית שלי לעצמי. לא נתתי לאף אחד להפריע לי. יצרתי סביבי סביבה שתאפשר לי זאת. בעלי ענה על כל השאלות של הרופאים והדולה הייתה צמודה אלי כדי להענות לבקשות שלי ולהקל עלי בזמן הצירים.

אפילו העובדה שלא היו חדרי לידה פנויים וכמעט ילדתי בחדר המיון לא הפריעה לי.

ולמה אני מספרת לך את כל זה?

קודם כל, כדי להגיד שלא משנה באיזה מצב מורכב את או אתה נמצאים ברגע זה ועם איזה אתגרים מתמודד\ת, הכל, כבר עכשיו, בסדר. המצב הזה לא נוצר במקרה עבורך. זהו שיעור שצריך לעבור. לפעמים להרפות, לפעמים ללמוד לעשות משהו אחרת… ולפעמים פשוט לתת לזמן לעשות את שלו.

אין צורך להילחם בזה.

המלחמה לא תביא לשינוי, היא רק תגביר את המצב הקיים ותעבה אותו. מה שצריך לעשות זה לוותר על המלחמה עם עצמנו, ולהתחיל בלשנות דברים בצעדים קטנים.

לכן, מה שאני ממליצה לעשות כרגע, זה לעצור לכמה דקות ולהתבונן ולשאול את עצמכם שאלות:
האם המצב הזה חוזר על עצמו שוב ושוב?
האם מה שאני מרגיש\ה מפריע לי? ועד כמה?
האם אני רוצה לשנות משהו? עד כמה חשוב לי לשנות?

אם התשובה שלך על שלוש השאלות האלו היא “כן”, אני ממליצה לבדוק את כל האפשרויות לשינוי הניצבות בפניך ולהתחיל להתנסות בהן באופן מעשי, צעד אחרי צעד. כמובן שחשוב לבדוק כל אופציה לפחות לפרק זמן של חודש-חודשיים, כי אחרת לעולם לא נדע אם מה שניסינו, באמת עובד.
אך קודם כל – פשוט להפסיק להילחם במצב הקיים ולהתחיל להתייחס אליו ממקום של אהבה עצמית וחיבור עצמי פנימי שיאפשר לך לגלות מה הכי נכון לך לעשות בצעד הבא.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה