6 דברים חשובים שיש להזכיר לעצמך מדי יום ביומו

יש תקופות בחיים בהם אין לנו זמן לעצמנו – תקופות של חגים, תקופת הטיפול בילדים קטנים, מרדף אחרי פרנסה ועוד. אלו תקופות מעניינות, תקופות מאתגרות ובעיקר – מעייפות!

העיסוק המתמיד בשגרה ובמה שאינו קשור אלינו ממלא אותנו ברמה המנטאלית והפיזית, ואולי נוח לנו יותר לא למצוא את הזמן עבור עצמנו או עבור בני הזוג שלנו. אך כשתקופה כזו נמשכת ומתארכת, אנחנו נוטים לשכוח את הדברים החשובים באמת ונכנסים ל”לופ” של עייפות פיזית ומנטאלית שגוררת אחריה תסכולים רבים.

נכון, אנחנו לא תמיד אוהבים את מה שקורה בחיינו, אבל בתוך תוככנו, עמוק בפנים, רבים מאיתנו אוהבים ואפילו מעריכים את הקסם של החיים עצמם וחלק מסוים מאיתנו אפילו מאמין כי הכל אפשרי. למרות זאת, רוב האנשים חושבים אחרת. רוב האנשים אינם מאמינים שהאפשרויות וההזדמנויות הן בהישג ידם.

הסיבה לכך היא שרוב האנשים מתנהלים בצורה דואלית.

למה אני מתכוונת?

מצד אחד מבעבעת בנו האמונה שאנחנו מסוגלים לחיות את חיינו בדרך שאנחנו רוצים ובמלוא הפוטנציאל שלנו.
ומצד שני? הדרך שבה אנחנו מקבלים את המציאות ואת עצמנו מבוססת על אמונות ותפיסות של אחרים כלפינו, והם אלו שמכתיבים לנו מה לעשות.
כלומר – אנחנו מגיבים למציאות בצורה רגשית למרות שההיגיון הבריא שלנו אומר אחרת, כאילו שאין לנו בכלל זכות בחירה.

הגיע הזמן להתעורר!

אף אחד מאיתנו לא חייב לעשות את זה לעצמו! יש לנו את יכולת הבחירה, בואו ולא נהיה שאננים ולא ניפול למקומות נמוכים מדי כדי לגלות את זה. למה פשוט לא לעורר את הדברים הללו כבר עכשיו ולהתחיל לחיות חיים טובים יותר?

בואו נאמין כי כל בוקר הוא הזדמנות חדשה עבורנו וכי הבחירות והפעולות שלנו היום הם הדבר החשוב ביותר.
היום יש לנו הזדמנות נוספת לעשות את הדברים נכון, בדיוק כפי שאנחנו בוחרים.

כדי לסייע לכם לעשות את הבחירות הנכונות ביותר, בניתי תזכורות שאותם תוכלו לשנן בכל בוקר מחדש או בכל רגע שתצטרכו:

6 התזכורות החשובות שלכם:

   1. היום יהיה יום נהדר, נהפוך אותו לכזה – מדוע חוסר האונים הוא זה שמנהל אותנו לעיתים קרובות? מפני ששכנענו את עצמנו בכך. אי אפשר להמשיך ולצפות שדברים יקרו מעצמם או יגיעו אלינו מבלי שנתאמץ, נכון? אז במקום לשבת ולחכות, בואו וניתן לרצון שבוער בנו להוביל ונעשה את הצעדים הדרושים כדי שזה באמת יקרה. אף אחד אחר לא יעשה את זה במקומנו… ומה שלא יהיה, זה יהיה יום נפלא עבורנו. זה לא תלוי במזג האוויר ולא במצב הרוח של הסובבים אותנו – זה תלוי רק בנו! אם אנחנו רוצים שהיום הזה יהיה נפלא, נהדר, נעים ופורה, אז נבחר להפוך אותו לכזה. ברגע שנשנה את התפיסה שלנו ונהפוך את האמונה לעשייה, נצליח.
   2. לא מחכים לאישור של אף אחד – הצורך הזה ב”אישור” הוא כמו התמכרות. אם נמשיך לבסס את כל הפעולות שלנו על אישורם של אחרים, נישאר במצב של ‘ריצה במקום’ ובהקרבה של האושר והשקט הנפשי שלנו. במילים אחרות, נישאר תקועים ותלויים תמיד באחרים. המפתח לאושר צריך להיות בכיס שלנו ולא בכיס של מישהו אחר, אז הגיע הזמן לדעת כיצד לומר “לא” לאנשים ולהתחייבויות שאינם מוסיפים ערך לחיינו.
   3. מפסיקים להתלונן, זה חסר תועלת – אנשים רבים נוטים להתלונן על מצבם באופן קבוע, אך זה לא עוזר לאף אחד, לא לזה שמתלונן ובוודאי שלא למערכת היחסים שלו עם עצמו ועם הסובבים אותו. אם המצב הנוכחי שלנו אינו טוב, אנו נפעל כדי לשנות אותו אך לא נמשיך להתלונן. פשוט נסתכל על ההיבטים החיוביים בכל סיטואציה וננסה לטפל בה ולמצוא פתרון. תלונות לא יביאו אותנו למקום הרצוי, הן רק ירחיקו את הסובבים אותנו, לכן, נשקיע ביסודות ונזכור כי כל שלב בחיים שלנו מכין אותנו לשלב הבא.
   4. פגעו בנו? לא ניקח את זה אישית – למען האמת, אם מישהו פוגע בנו, רוב הסיכויים שהוא בעצמו פגוע או שהיתה בינינו אי הבנה ולכן, עדיף שלא לקחת שום דבר באופן אישי. כמו שלא מומלץ לאפשר למחמאות להגיע עמוק אל תוך הראש שלנו, לא מומלץ לאפשר לעלבונות להגיע ללב שלנו. הפעולות והמילים שלנו צריכים להגיע ממקום של אהבה למרות שלא לכולם תהיה אהבה לתת לנו בתמורה, וזה בסדר. כפי שמיגל רואיז הסביר בספרו “ארבע ההסכמות” – כאשר אתה לא לוקח שום דבר באופן אישי, אתה משחרר את עצמך ויכול לפתוח את עצמך לעולם, באופן חופשי. אין צורך לחשוש משיפוטיות של אחרים.
   5. דברים טובים נגמרים מהר מדי – זה עדיין לא אומר להעריך כל דבר שיש לנו תמיד באופן טבעי, אבל לא כדאי לחכות שהדברים הטובים ייעלמו מאיתנו לפני שהספקנו להעריך אותם. במוח שלנו ישנו מנגנון שנוטה תמיד להניח כי “הדשא של השכן ירוק יותר”, אבל חשוב שנזכיר לעצמנו כי החיים לא חייבים שידרוג קבוע. כדאי לפעמים לעצור, ולעמוד על המדרגה שטיפסנו אליה, להתבונן, להסיק מסקנות ולאפשר לעצמנו ליהנות מהתוצאה. נלמד להעריך ולאהוב את מה שכבר השגנו והכי חשוב נמשיך לטפח את מה שיש לנו.
   6. היום הוא ברכה – אנחנו לא חיים בעולם של שלום נצחי אלא בעומס אחד גדול ובהתקפים של תוהו ובוהו. זוהי המציאות הנוכחית, במיוחד בארצנו הקטנה. אם נחשוב יחד רגע לעומק, כמה אנשים מתים כל דקה בכל יום? רק כך נבין שכל יום שאנחנו מתעוררים בו לבוקר חדש הוא ברכה אמיתית. צריך לחוות את החיים, לנשום את האוויר הנפלא, לעשות משהו משמעותי. זו המתנה הגדולה ביותר שאפשר לקבל, הגיע הזמן שנהפוך את היום שלנו לסיפור שנרצה לספר לאחרים!

ועכשיו תורכם,
מה הייתם מוסיפים לרשימה? מהו הדבר החיובי שתרצו להזכיר לעצמכם בכל יום?
אני מזמינה אתכם להשאיר לי תגובות ולחלוק את התובנות שלכם עם כולם.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה