6 דברים מרכזיים שיש ליישם כדי לחיות בתחושת סיפוק

(קשה באימונים בדרך להצלחה, קל בקרב...)

אין אדם שלא רוצה להצליח. אך לפעמים קורה משהו בשלב כזה או אחר בחיים שמסיט אותנו מהמסלול או שמלחתחילה מסלול שלנו לא ברור . זה יכול לקרות בילדות, במצב בו הורים לא מספיק האמינו בנו או או בגיל מבוגר יותר, אם למשל חווינו טראומה שגרמה לנו לשים בצד את הדברים שרצינו להגיע אליהם, או פשוט שגרה שמושכת לתוכה ושוחטת מאיתנו את הכוחות. ולפעמים פשוט נוח להתעסק בדברים חשובים פחות.
אין דבר מרגש יותר מלחיות את החלום ולהרגיש מוטיבציה כל המזן פורצת החוצה. שאנחנו בעלייה מתמדת קדימה ולמלה ואנרגיה פורצת מבפנים חוצה ודוחפת אותנו להתקדם.
אז איך מגיעים למקום הזה? למה הוא לא נגיש לכל אחד ולא בכל רגע נתון? ומה גורם לנו לגיע לחוסר מוטיבציה?
התשובה לזה מורכבת ובטח אענה עליה בצורה מעמיקה יותר באחד הפוסטים הבאים, ובנתיים אספתי עבורכם כמה נקודות עקרוניות למחשבה אשר ישימו דברים במקומם:

 1. הצלחה היא לא התוצאה, היא אורח חיים ודרך חשיבה – כולם רוצים להצליח אבל צריך לזכור כי הצלחה אינה דבר מוגדר, זה אינו קו גמר שרירותי שצריך לחצות. הצלחה היא היכולת שלנו להתמודד יום יום עם נסיבות שונות וגם עם כישלונות, במטרה להגיע לתוצאה הטובה ביותר. הצלחה היא כוח – הכוח להמשיך קדימה ולחיות את החיים בתנאים ובדרך שלנו. ההצלחה אינה תוצאה סופית אלא מהות, מצב תודעתי הקשור להגדרה הרגשית שלנו למילה “הצלחה”. אף אחד לא זוכה בהצלחה, צריך להצליח בכל יום מחדש.
 2. העובדה שלא ויתרתנו לעצמנו היא הצלחה בפני עצמה – זוהי נחמה קטנה בדרך קדימה. אמנם המאבק שלנו לא הסתיים, אבל הגיע הזמן שנחשוב על עצמנו כחזקים ואמיצים בגלל שהתמודדנו, שלא ויתרנו לעצמנו. הצורך העז הזה שיש בנו, להתעורר בכל יום מחדש ולהמשיך בעשייה, לזחול לאט לאט נגד הזרם, לסרב לוויתורים ולקולות של אחרים שאומרים לנו שאנחנו לא מספיק טובים – זו ההתמודדות האמיתית! זו ההצלחה שלנו!
 3. נתקלנו בקושי? במקום לכעוס בואו וננסה לשדר יכולות של כנות ונדיבות – החיים לא תמיד פשוטים ודברים יכולים לקרות בכל רגע נתון. העירו לנו הערה מכוערת? חברת התעופה איבדה את המטען היקר שלנו? נהג אחר בכביש התנהג בבריונות כלפינו? איך אנחנו מגיבים למצבים כאלה? התגובה הראשונית של רוב האנשים היא כעס ועצבים, אבל כעס לא יפתור את הבעיה שלנו. אנשים יגיבו טוב יותר לכנות ונדיבות מצידנו, אז במקום לכעוס אנחנו נעביר את המסר שלנו מבלי לוותר על היושרה שלנו. זו התגובה היחידה שלא נצטער עליה מאוחר יותר.
 4. לא מבזבזים זמן על בריונים ושואבי אנרגיה – לעיתים קרובות אנחנו מאפשרים לאנשים הלא נכונים לתפוס מקום גדול מדי במחשבות ובלב שלנו. אנחנו פוגשים לא מעט “שואבי אנרגיה” ובריונים בדרכנו, הם מגיעים אלינו ומשפיעים על החיים שלנו כדי לגזול לנו את האנרגיה. הם עצמם כבר מרוקנים מהאנרגיה ולכן מחפשים את האנרגיה שלנו שתמלא אותם. בואו נחליט שאנחנו לא נותנים להם לעשות את זה! בואו נשמור על האנרגיות שלנו.
 5. נתמקד בנוכחות שלנו, זה הדבר החשוב ביותר – בעוד שהטכנולוגיה המודרנית עוזרת לשנות את החיים בהרבה מובנים, ישנו היבט טכנולוגי שמאוד מפריע לחיים ולמערכות היחסים בין אנשים. ההתמכרות למסך גורמת לכך שאנחנו מחמיצים יותר ויותר הזדמנויות ליהנות מהחיים האמיתיים שמתחרשים לנגד עינינו. לא ניתן לזה לקרות. חשוב ללמוד להתנתק, להאט את הקצב, להעניק לאנשים ולאירועים שסביבנו את מלוא תשומת הלב ולא נחלק אותה בין דברים שונים בו זמנית. נפסיק לחפש גירויים חסרי דעת על מסך המחשב או הטלפון ללא סיבה מוצדקת ונתרכז בטיפוח קשרים אנושיים אמיתיים.
 6. ליצור בהירות של הרצונות שלנו, להתחבר פנימה – בעולם המורדני רוב האנשים נמצאים בתחושה שהם רצים סביב הזנב של עצמם. עיסוק בפרנסה, ילדים, זוגיות, אנשים אחרים מעסיקה אותם כל הזמן ומביאה לתחושת קושי, עייפות ותסכולים רבים נוספים. מקום הזה של ישרדות הורג כל מוטיבציה חיובית ורצונות אישיים חשובים על מנת להתקדם קדימה ולהינות מהתוצאות. לא משנה באיזה מצב אתם נמצאים, אל תתנו לתחושה חסר לשאוב אתכם פנימה. וזה לא קשור למצב חשבון בנק שלכם. חשוב ללמוד להתבונן על המצב הנתון מהצד ולבחון אפשרויות שנכונות לנו על מנת להצליח. לשים את הרגשות בצד ולהמשיך לעשות צעדים נכונים קדימה. למצוא זמן ומקום כדי לעצור, להתבונן פנימה ולהקשיב לרצונות האמיתיים שלנו. רק כך , עם איזון בין כל החלקים נוכל להמשיך ולהתקדם הכיוון הרצוי. ואם לא לגמרי ברור לכם מה אתם רוצים אני מזמינה אתכם להוריד ערכה עם 5 שלבים שיעזרו לכם ליצור בהירות בחלומות שלכם. (כאן)

ועכשיו תורכם,
מה הייתם מוסיפים לרשימה? מהו הדבר שתרצו להזכיר לעצמכם בכל יום?
אני מזמינה אתכם להשאיר לי תגובות ולחלוק את התובנות שלכם עם כולם.

שתפו...

קטגוריות
תגובה אחת
 1. א.ו

  לפעמים לא הכל תלוי בכם, קיימים מקרים שאתם רק הייתם בסביבה, ואז הכל נופל עליך, כמו למשל תאונות דרכים,אבל רציניות, שיכולות לשנות את אופי האדם, וזה כבר לא אותו אדם שהכרתם, מבחינה פנימית

  • נכון מאוד. ישנם הרבה דברים שלא תלויים בנו. אך יש דבר אחד ברור שהוא לגמרי תלוי בך – וזה דרך בה אתה בוחר להתמודד עם המצב, דרך בה אתה מסיק מסכנות. זה מה שמשפיע על הרגשה שנשארת בסופו של דבר.
   ישנם אנשים שאחרי תאונות קשות בוחרים במסלול חיים חדש ומגיעים לשיאים שאדם “רגיל” לא מגיע אליהם. ישנם הרבה סיפורים על כך במיוחד בימים אלה בטלוויזיה.
   זה נכון שמצב מסויים יכול ומשנה אופי של האדם , אך כמו שהוא יכול לשנות אותו לשלילה, כך גם לחיוב. זה תלוי לגמרי באדם עצמו ובבחירות מודעות.
   לכן נכתב כאן: הצלחה היא לא התוצאה, היא אורח חיים ודרך חשיבה 🙂

0 פינגים וטרקבקים

כתיבת תגובה