איך הכל התחיל…

נקודת המוצא שלי בהתייחסות לריפוי תחלואים ובעיות אנושיות היא התפיסה כי האדם הינו מכלול של מוח, גוף ונפש וככזה יש להתייחס אליו.

לאורך השנים חיפשתי מענה לשאלות שהטרידו אותי ככל שנתקלתי ביותר ויותר אנשים נטולי אנרגיה, חיוניות ושמחת חיים. תהיתי על מהות האושר, על איך ניתן להגיע אליו ולשמור עליו לאורך זמן, כיצד ניתן להשיג ולשמר צלילות ובהירות מחשבה, לטפל ואף למנוע חרדה ודיכאון ועוד. איך להפסיק לרדוף אחרי השלמות ולחיות חיים מאושרים יותר.

במשך שנים רבות, במקביל למשרותיי השונות, עסקתי בלימודי התפתחות אישית מסוגים שונים והעשרתי את חיי בידע והתנסויות מגוונות בתחומים אלו.

המפנה המהותי התרחש ביום בו נתקלתי בתחום הנאופסיכולוגיה אותו למדתי אצל המאסטר יהודית אורניה מילוא.

היה זה בתקופה בה עזבתי את עבודתי התובענית בתחום ההיי-טק והזמן הפנוי שלא הורגלתי בו לאחר שנות עבודה מאומצת, אילץ אותי להתעמת ולהתמודד עם בעיות אישיות. כבת לאב פסיכולוג, נחשפתי לספרות וידע רב בתחום הפסיכולוגיה והייתי משוכנעת שמודעותי ויכולתי לטפל בעצמי גבוהה.

למרות זאת ואולי בגלל זה, המפגש עם הניאו-הומנולוגיה היה עבורי גילוי מרעיש. באמצעות הניאו-הומנולוגיה הגעתי לתובנות חדשות ומסעירות וקיבלתי כלים ייחודיים שעזרו לי לשנות בתוכי חלקים שגיליתי עם הזמן שתקעו אותי או שהפריעו לי. מפגש עם ניאו-הומנולוגיה רק הגביר את הרצון שלי ללמוד ולהעשיר את הארגז כלים והביא אותי ללימודי טיפול התנהגותי קוגנטיבי (li CBT). שניהם יחד הפכו אותי לאדם שליו, רגוע ושקט יותר. שילוב בין הכלים התגלה שילוב מנצח ונפלא העוזר במרבית ההתמודדויות עם חרדות שונות, מיני מאתגרים, העלת ביטחון/ דימוי עצמי בצורה יעילה ביותר.

אני הבנתי שהיכולת לרפא את מכאובי הנפש שלנו מצויה בידינו, יש רק להבין וללמוד איך להשתמש בה.

אני רואה בעבודתי כמטפלת בשיטת הנאופסיכולוגיה, שליחות. חשוב לי לחלוק את הידע והניסיון שצברתי בתחום לטובת מי שיש לו את הרצון והאומץ לשפר ולשנות את חייו ולבחור בדרך חיים של בריאה יותר, עם מודעות גבוהה יותר, שתוצאותיה חיים שלווים יותר ומאושרים יותר.

האני מאמין שלי

אני מאמינה שהמערכת היחסים הראשונה והחשובה ביותר שלנו היא זו שיש לנו עם עצמנו.

ששקט בתוכנו – אנחנו במיטבנו, משדרים כך גם כלפי חוץ אופטימיות ואנרגטיות המהווה תרומה לסובבים לנו ולחברה.

נגיע לכך בעזרת איזון והרמוניה בין תחומי החיים השונים, תוך טיפוח תחומי החיים החשובים לנו, קבלה והערכה עצמית, הקשבה פנימית, ביטוי אישי בהיר וידיעת מהן גבולותינו.

כשטוב לי- טוב לנו…

מערכות יחסים הן הקשר שלנו עם העולם, הן שפה לכל דבר והן דורשות למידה ואימון.

את הקליניקה שלי יצבתי בקפידה כדי להוות מרחב נקי, ונעים, שיאפשר עבודה פנימית המובילה לשינויים עמוקים מהבנה שככל שנצליח לאהוב יותר (כאשר האהבה מתחילה כלפי עצמי), לקבל, לעודד, לבטא את רצונותינו ולנהל תקשורת טובה עם הסובבים אותנו, הקשרים שלנו יהפכו להיות פוריים יותר, בעלי אופי של שיתוף פעולה המלווים בהנאה רבה, חברות ואופטימיות.

 

השילוב בין טיפול התנהגותי קוגנטיבי (li CBT) והניא-הומנולוגיה

בשילוב בין טיפול התנהגותי קוגנטיבי (li CBT) לטיפול בנאו -הומנולוגיה מצאתי את השילוב האופטימלי עבורי ועבור לקוחותיי, המאפשר מיצוי של יכולותיי בתרומה לקידום אחרים.

אני מטפלת תוך כדי התכוונות מלאה בכל אדם הפונה אלי. טיפלתי באנשים רבים, שהגיעו אלי עם תלונות ובעיות מגוונות, לאחר שניסו טיפולים מסוגים שונים. כל אדם וסיפורו הייחודי, הרקע השונה ממנו הגיע, היסטורית הטיפולים שכבר עבר ומטרותיו השונות מהטיפול.

לקוחותיי המרוצים נהנים ממקצועיותי, מניסיוני, מהידע המקיף שלי, מתובנותיי ומהייעוץ שלי ומשפרים באופן דרמטי ובתוך פרק זמן קצר יחסית את חייהם.

במקביל לטיפול התנבגותי קוגנטיבי בשילוב הנאו-הומנולוגיה אני גם עוסקת בגישור, תחום בו התמחיתי מתוך רצון להרחיב את סל אפשרויותיי לעזור לאנשים בדרך מקדמת, בונה וקצרת מועד יחסית.

כמו כן אני עורכת סדנאות המיועדות לחידוד הזהות האישית והתווית הדרך הייחודית לכל אחד בחייו. הסדנאות הן חויויתיות במהותן ומתאימות לכל מי שמעוניין לחוות תהליכי התפתחות אישית עמוקה. בסדנאות נעשה שימוש בטכניקות ובחומרים חדשניים ומקוריים המעודדים עבודת עומק, גילוי משאבים הטמונים בנו וביסוס דרכים ייחודיות עבור כל משתתף להתמודדות מיטבית עם אתגרים ודילמות.

 

מה הוא טיפול התנהגותי קוגנטיבי בשילוב ניאו-הומנולוגיה:

טיפול ההתנהגותי קוגניטיבי בעצימות נמוכה הינו תהליך קצר תווך וממוקד ביחס לטיפולים המסורתיים השכיחים בעשורים האחרונים ומתאים בעיקר לאנשים הסובלים מחרדות, דיכאון וביטחון/דימוי עצמי נמוך.

בתהליך שקורה בטיפול קוגניטיבי התנהגותי בחרדות ופחדים מתמקדים במה שקורה עכשיו בשגרת היומ-יום של המטופל ועובדים על שינוי הרגלי חשיבה והתנהגות ובכך משנים את התוצאות בעתיד הקרוב והרחוק. בתהליך זה כמעט ולא נוגעים בחוויות העבר.

שיטת טיפול זו נחקרה מדעית ונחשבת לאחת הטכניקות הטיפול היעילות ואפקטיביות ביותר הקיימות היום בעולם הטיפול.

בתהליך טיפול התנהגותי קוגניטיבי ניצור מודעות של המטופל להרגלי חשיבה שלא מקדמים אותו, בנוסף לכך נבין מה הוא הגרעון של האמונות הבסיס , חוקים והכללים שמטופל יצר עם השנים אשר משמרים לאורך זמן את המצב.

תוך כדי תהליך מטופל ירכוש מיומנויות והתנסויות שישרתו אותו בהתמודדות בחיים. על מנת לשנות את ההרגלי חשיבה והתנהלות על מטופל להיות חלק פעיל בתהליך. משמעות של זה שעליו היה לבצע מטלות מחוץ לקליניקה שמטרתם ליצור שינוי בחוויה, באמונות ומול הקושי איתו מתמודד תוך כדי שיתוף פעולה מתמיד עם המטפל.

טיפול קוגניטיבי התנהגותי בעצימות נמוכה בקליניקה של מירי בלנק מתאים לאנשים מגיל 16 ומעלה וניתן במסגרת פרטנית.

טיפול בשיטת ניאו-הומנולוגיה:

טיפול בשיטת ניאו-הומנולוגיה זהו טיפול בחרדות ופחדים, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, זוגיות.
עפ”י השיטה, רמת האנרגיה במוח היא הקובעת את מצבינו הרגשי, הנפשי והפיזי ועל בסיס ההבנה הזאת בה תלויים חיים מלאי שמחה, אהבה, בריאות ומימוש עצמי.

וכשאני אומרת אנרגיה – אני מתכוונת לכוח עבודה.

לצורך המחשה: כשיש למדינה מסוימת כוח עבודה גדול מאוד, כמו למשל לסין ולהודו – יש באפשרותה לייצר מוצרים רבים והיא הופכת להיות בעלת חשיבות כלכלית בסחר העולמי. ז”א כשיש מספיק ייצור הכול מתקתק כמו שצריך ואז אפשר ליצור איזון ועצמאות. לעומת זאת, כאשר אין מספיק כוח עבודה כמו למשל בגרינלנד – ישנה תלות בסבסוד ממשלות אחרות כדי להתקיים ואם משהו בחלק הזה משתבש – המדינה תכנס להישרדות ושמירה על מה שרק ניתן.וככה בדיוק זה עובד גם אצלנו בגוף.

השילוב בין שתי השיטות בא לידי ביטוי בתהליך שיפור משמעותי ומהיר בחווית החיים של המטופל.